grudzień 2017 - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

grudzień 2017

Wydarzenia > rok 2017
 

Grudzień 2017 r. w Naszym Domu

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców DPS Włościbórz, w dniu 08 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie prewencyjne z policjantami z posterunku policji w Dygowie. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym. Pouczali, że należy dbać o własne zdrowie, życie właściwie poruszając się wózkami inwalidzkimi po jezdni, chodzić po chodnikach, prze4chodzić przez ulicę w wyznaczonych miejscach, stosując zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców. Przypomnieli o znajomości numerów alarmowych i stosowania ich w w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie spotkania policjanci rozdysponowali opaski odblaskowe, zademonstrowali sposób ich noszenia i przekonywali do obowiązku używania elementów odblaskowych.

 
 

W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III B ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, pod opieką Pani Aleksandry Kostrubiec odwiedzili mieszkańców naszego Domu. Dzieci przekazały podopiecznym własnoręcznie wykonane kartki świąteczne wraz z życzeniami. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

 
 

W dniu 20 grudnia 2017 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie pod opieką wychowawców: Pani Małgorzaty Pluta, Pani Magdaleny Kulbickiej i Pani Elżbiety Klechowicz odwiedzili mieszkańców Naszej placówki. Dzieci zaprezentowały  przedstawienie  pt. Zmartwienie Śnieżynek. Po części artystycznej w miłej atmosferze odbył się słodki poczęstunek.

 
 

Uczniowie z klasy V i VII  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie wraz z chórem muzycznym w dniu 21 grudnia 2017 r odwiedzili mieszkańców Naszej placówki. Podczas wizyty  podopieczni mieli okazję do wspólnego kolędowania znanych pastorałek i kolęd. Miłym gestem okazały się upominki od dzieci w postaci słodkich wypieków. Wspólne śpiewane kolęd w wyjątkowo uroczystej oprawie dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń. Na zakończenie dzieci wspólnie z wychowawcami obdarowały podopiecznych życzeniami płynącymi prosto z serca.

 
 

Przed Świętami Bożego Narodzenia w dniu 22.12.2017 r., uczniowie klasy III A, pod opieką wywchowawczyni Pani Marzeny Szuniewicz, ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu przekazali Naszym mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne wraz ze słodkimi upomnikami. Przekazane prezenty wywołały radość na twarzach Naszych podopiecznych.

 
 

Już po raz 27 zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”. W dniu 23.12.2017 r. zostało przyniesione do Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu, przez Harcerzy z 75 Drużyny Globina.

 
 

W dniu 24 grudnia 2017 r w naszym Domu odbyła się  Wieczerza Wigilijna z udziałem zaproszonych gości, których przywitała Pani Małgorzata Rzepka – Klincewicz - Dyrektor DPS. Na Wigilię przybyli: Pan Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo, Ksiądz Proboszcz – Kazimierz Koszykowski oraz pracownicy Naszej placówki. Świąteczna i rodzinna atmosfera towarzyszyła wszystkim obecnym na spotkaniu. Po przemówieniach gości, przy dźwiękach kolęd łamano się opłatkiem oraz składano świąteczne życzenia. Następnie wszyscy razem zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znajdowały się tradycyjne potrawy. Na koniec uroczystej wieczerzy  podopieczni obdarowani zostali prezentami.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego