grudzień 2021 - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

grudzień 2021

Wydarzenia > rok 2021
 

Grudzień 2021r. w Naszym Domu

 
 

Jak co roku 6 grudnia tradycji stało się za dość. Wszyscy mieszkańcy naszego Domu otrzymali czekoladowe upominki, które rozdawały mikołajowe, Pani Ewelina i Pani Agnieszka.

 
 
 
 

Podopieczni naszego Domu z wielkim zaangażowaniem zabrali się do rodzinnego pieczenia  i dekorowania świątecznych pierników. Panie i Panowie wspólnie przygotowały ciasto z prostego przepisu który zagwarantował  szybkie i wygodne przygotowanie ciasta, ale także wyjątkowy świąteczny smak. Za pomocą foremek do pieczenia o różnych kształtach i wielkościach zostały wycięte kształty ciasteczek. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu,  wielu innych. Po włożeniu wyciętych ciastek do pieca w całym Domu zaczął się unosić słodki zapach miodowych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń.

 
 
 
 

Dziś 24 grudnia jak co roku w Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu miała miejsce uroczysta Wigilia dla Mieszkańców. Jest to czas dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń, wspólnego kolędowania oraz biesiadowania. To czas zadumy, ale i rodzinnych spotkań. Taką namiastkę rodziny staramy się stworzyć i my. Dlatego tak ważne dla nas jest wspólne spotkanie pełne przyjaznej, miłej atmosfery, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia udziela się wszystkim.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego