maj 2014 - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

maj 2014

Wydarzenia > rok 2014
 

Maj 2014 w Naszym Domu

 

28 maja 2014r. odbył się występ artystyczny z okazji Dnia Matki w wykonaniu przedszkolaków z Zespołu Szkół im.A.Mickiewicza w Dygowie. Mieszkańcy oglądali ze wzruszeniem występ grupy młodych talentów.

 
 

W dniach 18-21 maja 2014r. na zaproszenie Dyrektora Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu - Pani Małgorzaty Rzepka-Klincewicz i Prezesa Stowarzyszenia "Senior" w Piotrowicach – Pana Antoniego Bernatowicza odbyła sie wizyta delegacji Volkssolidarität z Pößneck.
Do Kołobrzegu przybyli Pan Helmut Weisbrich oraz Pani Ilona Hänsch, Pani Vilma Behrendt i Pani Mirosława Melcher.
Wizyta zaprzyjaźnionej niemieckiej organizacji miała na celu omówienie wspólnych przedsięwzięć między placówkami wobec osób w podeszłym wieku i somatycznie chorych. Wspólne działania polegające na poprawie jakości życia mieszkańców placówek są kontynuacją zamierzeń, które zostały zainspirowane i podjęte 18 lat temu przez szefa niemieckiej organizacji i ówczesnego dyrektora DPS Włościbórz.
Aktualnie współpraca polega na szkoleniach i wymianie personelu placówek oraz organizowaniu turnusów dla mieszkańców DPS we Włościborzu i Pößneck. Członkowie delegacji Volkssolidarität podczas swojego pobytu mieli okazję spotkać się z Wicestarostą Kołobrzeskim – Panem Mirosławem Tessikowskim i porozmawiać o aktualnych planach dotyczących rozwoju mieszkańców domów pomocy społecznej w Pößneck i we Włościborzu.
Goście z Niemiec byli zadowoleni z pobytu w Kołobrzegu. Z przyjemnością zwiedzili miasto i okolice.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego