O Nas - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

O Nas

O NAS
 

Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu rozpoczął swoją działalność w 1969 roku. Nasz Dom przeznaczony jest dla ludzi przewlekle somatycznie chorych. Dom dysponuje 90 miejscami we Włościborzu.

Nasza wykwalifikowana kadra opiekuńczo-medyczna sprawuje całodobowoą opiekę nad mieszkancami. Wszyscy mają zapewniony kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu i psychologiem, a w nagłych przypadkach możliwy jest dowóz do przychodni specjalistycznych samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dla ułatwienia pobytu nasz Dom wyposażony jest  w podjazd oraz windę przystosowaną dla wózków inwalidzkich.
W celu bezpieczeństwa mieszkańców wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, załozony jest monitoring oraz system alarmowo-przeciwpożarowy, cały teren jest ogrodzony, wejscie do budynku zabezpieczone jest domofonem.
Dodatkowo dla każdego mieszkanca DPS-u wyznaczona jest osoba pierwszego kontaktu. wsparciem służą także pracownicy socjalni, którzy to zapewniają pomoc we wszelkich sprawach bytowych, zdrowotnych, społecznych czy religijnych.

Pracownicy Domu pomagają również w zagospodarowaniu wolnego czasu mieszkańców, oprócz zajęć z rehabilitacji, terapii zajęciowej i zajęć
kulturalno-oświaotwych
, mieszkańcy maja do dyspozycji salę telewizyjną czy też zabytkowy park (wpisany do rejestru zabytków) wraz z pięknym stawem gdzie mogą spędzać czas aktywnie i rekreacyjnie.

Dodatkowo organizowane są
imprezy okolicznościowe, zabawy karnawałowe, andrzejkowe, walentynkowe, wycieczki, grille, występy szkół i przedszkoli, wyjazdy nad morze, występy teatralne oraz zapewniony jest udział w piknikach i koncertach.

W naszym DPS-ie obchodzone są również wszystkie święta katolickie
, mieszkańcy mają zapewniony udział w tych uroczystościach.
W każdy czwartek w kaplicy naszego Domu odprawiana jest o godz. 11.00 Msza Św. dla mieszkańców, Ci którzy nie mogą w niej aktywnie uczestniczyć mają zapewnioną transmisję telewizyjną.

Ważnym elementem, o którym należy wspomnieć jest pełne wyposażenie pokoi, na które składa się łóżko, szafka nocna oraz ubraniowa, stół z krzesłami, sprzęt RTV, umywalk
a oraz szafeczka na środki higieny osobistej zapewniane przez DPS.

Od dnia 01 marca 2023r. średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu wynosi 5800,00zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego. A z dalszymi pytaniami do kontaktu przez nasz formularz e-mailowy. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego