O Nas - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

O Nas

O NAS
 

Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. Do dyspozycji mieszkańców znajduje się ośrodek we Włościborzu, w którym jest 90 miejsc oraz filia w Kolobrzegu z 20 miejscami.

Nasza wykwalifikowana kadra opiekuńczo-medyczna sprawuje całodobowoą opiekę nad mieszkancami. Wszyscy mają zapewniony kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu i psychologiem, a w nagłych przypadkach możliwy jest dowóz do przychodni specjalistycznych samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dla ułatwienia pobytu w Domu, wyposażony jest on w podjazd oraz windę przystosowaną dla wózków inwalidzkich.
W celu bezpieczeństwa mieszkańców wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, załozony jest monitoring oraz system alarmowo-przeciwpożarowy, cały teren jest ogrodzony w wejscie do budynku zabezpieczone jest domofonem.
Dodatkowo dla każdego mieszkanca DPS-u wyznaczona jest osoba pierwszego kontaktu. wsparciem służą także pracownicy socjalni, którzy to zapewniają pomoc we wszelkich sprawach bytowych, zdrowotnych, społecznych czy religijnych.

Pracownicy Domu pomagają również w zagospodarowaniu wolnego czasu mieszkańców, oprócz zajęć z rehabilitacji i terapii zajęciowej, mieszkańcy maja do dyspozycji salę telewizyjną czy też zabytkowy park (wpisany do rejestru zabytków) wraz z pięknym stawem gdzie mogą spędzać czas aktywnie i rekreacyjnie.
Dodatkowo organizowane są wycieczki, ogniska oraz zapewniony jest udział w piknikach i koncertach.
W naszym DPS-ie obchodzone są również wszystkie święta katolickie jak i okolicznościowe.
W każdą sobotę w Domu odprawiana jest też Msza Św. dla mieszkańców, Ci którzy nie mogą w niej aktywnie uczestniczyć mają zapewnioną transmisję telewizyjną.

Ważnym elementem, o którym należy wspomnieć jest pełne wyposażenie pokoi, na które składa się łóżko, szafka nocna oraz ubraniowa, stół z krzesłami, sprzęt RTV, umywalkę oraz szafeczkę na środki higieny osobistej zapewniane przez DPS.


Od dnia 01 marca 2021r. średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu wynosi 5100,00zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego. A z dalszymi pytaniami do kontaktu przez nasz formularz e-mailowy. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego