październik 2017 - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

październik 2017

Wydarzenia > rok 2017
 

Październik 2017 w Naszym Domu

 

Grupa mieszkańców naszego Domu wraz z pracownikami w dniu 5 października br. udała się do Domu Pomocy Społecznej w Gościnie na Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbywała się z udziałem mieszkańców tamtejszego Domu i zaproszonych gości. Organizatorzy przygotowali zabawne konkursy, których tematem przewodnim były ziemniaki. My również braliśmy w nich udział i to z powodzeniem. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, co niejednokrotnie podkreślali w rozmowie nasi podopieczni. Gospodarze imprezy zadbali o smaczny poczęstunek i tu również występował ziemniak w roli głównej.

 
 

Po raz pierwszy w Sali Koncertowej w Szczecinie w dniu 17 października br. odbyły się Regionalne Obchody Dnia Seniora, w których udział wzięli mieszkańcy naszego Domu. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia regionalne oraz nagrody dla laureatów konkursu "Aktywni dla seniorów". Gościem specjalnym wydarzenia był jeden z najbardziej znanych seniorów Pomorza Zachodniego, kajakarz i podróżnik Pan Andrzej Doba. Podopieczni mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu aktorów z Teatru Polskiego, a także wziąć udział w poczęstunku, który zaserwowano dla wszystkich gości.

 
 

W dniu 18 października br.  do naszego Domu przybyli uczniowie oddziału terapii zajęciowej z Zespołu Szkół Policealnych w Kołobrzegu. Pod opieką wychowawczyni Pani Aleksandry Czapiga przygotowali dla naszych Podopiecznych występ wokalny, który wywołał radość na twarzach wszystkich uczestników. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 
 

W dniu 23 października br. nasz Dom odwiedziła delegacja Medycznych Związków Zawodowych z Danii. Goście zapoznali się z działalnością Naszej placówki oraz zwiedzili kaplicę, salę rehabilitacji, salę terapii zajęciowej i niektóre pokoje Naszych mieszkańców. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń w zakresie długoterminowej opieki nad mieszkańcami somatycznie chorymi w Danii i Polsce.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego