wrzesień 2019 - DPS Włościbórz

Idź do spisu treści

Menu główne

wrzesień 2019

Wydarzenia > rok 2019
 

Wrzesień 2019r. w Naszym Domu

 

Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w II Fesiwalu Bajek, jaki zorganizowano 05 września br w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ul. Romera w Szczecinie. Na plenerową imprezę zaproszono siedemnaście DPS. W tym roku motywem przewodnim festiwalu był Kubuś Puchatek i przyjaciele. Nie zabrakło tematycznych quizów, konkursów, prezentacji artystycznych. Ze wspólnego spotkania i zabawy pozostaną miłe wspomnienia.

 
 

Obchody Jubileuszu 50-lecia Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu

 
 

„Człowiek jest wielki, nie przez to co ma lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
12 września 2019r. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu. Obchody jubileuszu rozpoczęły się modlitwą i błogosławieństwem  w intencji pracowników i mieszkańców placówki.

 
 

Uroczystość uświętnili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Grażyna Anna Sztark – Senator RP, Pan Marek Hok – Poseł na Sejm RP, Pani Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pan Jacek Kuś - Wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Pan Mirosław Tessikowski – Członek Zarządu Powiatu w Kołobrzegu, Pan Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo, Pani Liliana Korzeniewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu, Pan Artur Wasiewski – Szef  Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Kołobrzegu, Pani Janina Błażewicz –Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu. Dyrektorzy i Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej powiatu kołobrzeskiego i koszalińskiego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, dyrektorzy szkół z Dygowa i Wrzosowa oraz osoby związane z Domem na przestrzeni wielu lat jego funkcjonowania.

 
 

Oficjalna część uroczystości  poświęcona była przemówieniom  gości. Każdy  z zaproszonych składał Dyrektorowi placówki oraz całemu personelowi wyrazy uznania za dotychczasową owocną pracę na rzecz osób starszych, chorych, niekończących się pokładów energii, a także rosnącej satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie zabrakło gratulacji oraz życzeń wszelkiej pomyślności, wytrwałości, wiary we własny potencjał oraz kolejnych sukcesów zawodowych.

 
 

Następnie Pani Dyrektor serdeczne podziękowania skierowała do pracowników  i mieszkańców Domu. Wyróżniła wieloletnich pracowników pamiątkowymi dyplomami, które wręczali wraz z gratulacjami zaproszeni goście. W dalszej części uroczystości wszyscy  skosztowali jubileuszowego tortu.

 
 

Zwieńczeniem oficjalnych obchodów jubileuszu była cześć artystyczna przygotowana wspólnie przez zespół ludowy „Dąbrówki” oraz występ utalentowanej artystki – skrzypaczki. 50-lecie było niezwykle ważnym i radosnym przeżyciem dla całej społeczności Domu. Ten dzień zarówno dla mieszkańców jak i dla pracowników upłynął w radosnej, biesiadnej atmosferze.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego